Czy warto oddać auto do studia detailingowego?

Jesteśmy aktualnie w samym szczycie wyprzedaży w salonach samochodowych i na pewno wielu z Was zastanawia się nad tym, czy warto oddać swoje auto w ręce profesjonalnego detailera. W dzisiejszym wpisie skupię się nad tym, czym i dla kogo są usługi detailingowe, co obejmują, oraz przede wszystkim jakie niosą za sobą korzyści. 

Zacznijmy od początku. Czym jest detailing? Jestem fanem prostych rozwiązań,dlatego detailing określę jako powtarzalny proces mający na celu doprowadzenie i/lub utrzymanie idealnego stanu wszystkich zewnętrznych i wewnętrznych elementów Twojego pojazdu z wyłączeniem jego mechanicznych i elektronicznych aspektów. 

Co obejmuje detailing? Proces detailingowy możemy podzielić na dwie najważniejsze części: pielęgnację zewnętrzną oraz wewnętrzną. Ta pierwsza obejmuje następujące etapy:

Dokładne mycie pojazdu

Przede wszystkim zapomnij o myjniach automatycznych. Detailingowe mycie zawiera wiele etapów: począwszy od spłukania luźnego brudu, przez mycie wstępne, do dokładnego mycia ręcznego, aż do dekontaminacji chemicznej i mechanicznej, podczas której usuwamy niewidoczne dla oka zabrudzenia, takie jak opiłki metaliczne oraz drobinki kleju i asfaltu. Oczywiście proces dotyczy również kół i nadkoli oraz zawiera bezpieczne mycie komory silnika. Całość zajmie nawet kilka godzin! 

Po lewej stronie lakier po 3 latach nieprawidłowej stronie pielęgnacji. Po prawej stronie stan po polerowaniu. MPM Studio Detailingu, Łobżenica

Polerowanie 

Wyjechałeś właśnie nowym autem z salonu i uważasz, że Twój lakier jest perfekcyjny? Nic bardziej mylnego. Nie tylko używane auta potrzebują nieco miłości od maszyny polerskiej doświadczonego detailera. Co ciekawe, temu procesowi często poddawane są również szyby i reflektory. Warte zaznaczenia jest to, że zdecydowana większość detailerów operuje wysokiej klasy sprzętem polerskim, który zapewnia pełne bezpieczeństwo pracy przy każdym typie powierzchni.

Zabezpieczenie

Zadaniem każdego detailera jest nie tylko doprowadzenie pojazdu do idealnego stanu, ale również utrzymanie tej kondycji na jak najdłużej. W dzisiejszych czasach branża detailingowa oferuje bardzo wszechstronny wachlarz zabezpieczeń pojazdów dopasowany do potrzeb oraz możliwości finansowych. Począwszy od tradycyjnych wosków i krótkoterminowych powłok ochronnych, przed bardzo popularne w ostatnich latach powłoki ceramiczne, aż do samoregenerujących folii ochronnych – rozwiązania bardzo kosztownego, jednak zapewniającego najwyższy poziom ochrony. 

Aplikacja powłoki ceramicznej na felgi. BMW i8, ADHD Detailing, Częstochowa

 

Brzmi jak duża ilość pracy, prawda? Sprawdź zatem, co wchodzi w detailing wnętrza auta:

 

Dokładne odkurzanie

pierwszym krokiem w doprowadzeniu wnętrza do porządku jest usunięcie wszystkich ruchomych zanieczyszczeń, śmieci i oczywiście dokładne odkurzenie każdego zakamarka pojazdu. Detailing to nie myjnia u Pana Cześka – tu każdy wie, że bagażnik też się sprząta.

Czyszczenie wnętrza 

Precyzyjne czyszczenie wszystkich zakamarków i szczelin całego kokpitu, deski rozdzielczej oraz boków drzwi przy pomocy delikatnych pędzelków i nieinwazyjnej chemii. Zakłada pozbycie się brudu ze wszystkich schowków, kratek wentylacyjnych, kierownicy i wnęk.

Czyszczenie szyb

Zmora każdego, kto samodzielnie dba o swój samochód. Po wyjeździe ze studia detailingowego możesz być pewny, że nie uświadczysz żadnych smug i zanieczyszczeń na żadnej ze swoich szyb.

Pielęgnacja tapicerki

Niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonana jest Twoja tapicerka, możesz być pewny, że opuścisz swojego detailera z idealnie czystymi siedzeniami. Do tego kroku często niezbędny jest chwilowy demontaż siedzeń w Twoim aucie, ale pozwoli to na dotarcie do każdej szczeliny i skuteczne zabezpieczenie każdego materiału przed wsiąkaniem brudu i płynów. 

Zadbanie o zapach

Często podróżujesz ze swoim pupilem? Żaden problem, detailerzy mają sposoby na usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Mało tego, często pozostawią Twoje auto dodatkowo wyperfumowane, abyś mógł jeszcze bardziej cieszyć się zadbanym pojazdem. 

 

Powyższe działania to część tego, co Twoje auto otrzyma podczas pielęgnacji w profesjonalnym studiu detailingowym. Skupiłem się jednak na najistotniejszych elementach całego procesu, bez którego nie wyobrażam sobie odpowiednio wykonanej usługi. 

No, ale rozmawiamy o całych procesach, o wszystkich złożonych działaniach przy autach, ale tak naprawdę … po co to wszystko? Oto 3 najważniejsze argumenty, dlaczego warto oddać auto do studia detailingowego. 

 

Karty serwisowe są dołączane do odbioru auta zabezpieczonego powłoką ceramiczną. Mercedes 560SEC, Steam & Shine, Szczecin

Radość

Przypomnij sobie moment, w którym wybierałeś swoje auto. Opierałeś się jedynie na zdrowym rozsądku, czy może wydając i tak już pokaźną sumę chciałeś zakupić coś więcej, niż tylko woła roboczego, który przetransportuje Ciebie i Twoją rodzinę z punktu A do B?

Potrzebuję więcej mocy… Te felgi są za małe… Wolałbym czarny! 

No właśnie. Wiesz dobrze, że Twój samochód to też Twoja zajawka, dlatego dbaj o nią, a będziesz z niej czerpał znacznie więcej radości! 🙂 

Łatwość pielęgnacji

Jak słusznie zauważyłeś w opisie działań detailingowych, Twoje auto po opuszczeniu studia jest nie tylko doskonale wyczyszczone, ale również przygotowane do trudnych warunków, na które je narazisz podczas codziennego użytkowania. Odpowiednio dobrana forma zabezpieczenia pozwala utrzymać Twój pojazd w czystości na znacznie dłużej, a dzięki właściwościom hydrofobowym powłok ochronnych, mycie będzie szybkie, proste i przyjemne. 

Wyższa wartość Twojego auta

Pamiętasz, czym kierowałeś się, gdy ostatni raz kupowałeś używane auto? Przeglądasz portale aukcyjne, wybierasz model, ustawiasz filtry odnośnie pojemności silnika, rodzaju skrzyni i innych interesujących Cię kwestii i klikasz wyszukaj. Masa wyników! Ten sam rocznik, a rozstrzał cen ogromny! Ta amplituda to nie tylko stan techniczny pojazdu, ale też lub często przede wszystkim stan zewnętrzny pojazdu. Świeży, zadbany samochód będzie zawsze więcej wart od wyblakłego zapyzialca, który myjnię widział tylko przed wydawką w salonie i po wprowadzeniu do komisu. W końcu popularne jest powiedzenie – jak kto dba, tak też i ma. 

Efekt pracy profesjonalnego detailera na wysłużonej Alfie Romeo. Auto Moto Detailing, Warszawa.

Mając odpowiedzi na pytania czym jest detailing, co zawiera i jakie realne korzyści niesie dla Ciebie i Twojego auta odpowiedź na to, czy warto oddać samochód do studia detailingowego wydaje się oczywista. 

Jeśli szukasz profesjonalnego detailera w Twojej okolicy – sprawdź listę naszych akredytowanych partnerów, którzy zapewniają najwyższą jakość wykonywanych usług. 

Masz pytania? Zostaw je w komentarzu poniżej! 🙂 

Sprawdź pozostałe wpisy na naszym blogu. 

Jesteś zainteresowany naszymi produktami? Napisz do nas!

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Twój koszyk

  facebook b2b-box instagram summary-faq-no summary-faq-yes logo-svg contact-icon-phone contact-icon-email contact-icon-location menu-icon shopping-cart home-box-shop home-box-b2b