Dlaczego warto zaaplikować powłokę ceramiczną na auto?

W rozmowach z właścicielami studiów detailingowych lub świeżo upieczonymi właścicielami nowych aut bardzo często pojawia się pytanie: po co właściwie jest powłoka ceramiczna? Jakie korzyści daje ceramika? 

Zalety tej formy zabezpieczenia auta są bardzo szerokie. Postanowiłem jednak skupić się na 4 najważniejszych aspektach, które powinny przekonać największych malkontentów do tego, by zadbać o swoje auto i utrzymać je w jak najlepszej kondycji przez długie lata. 

Ale najpierw… czym tak naprawdę jest powłoka ceramiczna? Powłoka ceramiczna to niewidzialna warstwa ochronna, która po utwardzeniu poprawia właściwości powierzchni, na której jest zaaplikowana. Proste? A jakże! Chyba między bajki możemy wrzucić teksty o „hyperprzestrzennych międzygalaktycznych strukturach 3D” ?  

Bardzo częste jest tu porównanie z woskami samochodowymi. Co prawda składy chemiczne, aplikacja i właściwości są znacznie inne w obu przypadkach, ale obydwa typy produktów mają podobne zadanie – lakier ma być zabezpieczony, auto ma wyglądać pięknie, a czyszczenie ma być proste.

No dobrze, skoro mamy już wyobrażenie o tym, czym jest powłoka ceramiczna to ruszamy z 4 najważniejszymi powodami, dla których warto zabezpieczyć auto tymi produktami.

Nowoczesne lakiery są bardzo podatne na zarysowania.

 

Ekologiczne lakiery wodne

Światowy trend w ograniczaniu emisji lotnych związków organicznych (LZO) spowodował niemałą rewolucję w branży lakierów samochodowych. Produkty wodorozcieńczalne od wielu lat zdobywają coraz szerszy kawałek rynku. Co prawda świetnie chronią przed korozją i są bardziej elastyczne niż lakiery rozpuszczalnikowe, ale niestety są przy tym bardzo miękkie i nierzadko cienkie – duża część japońskich nowych aut wykazuje wartości poniżej 100 mikronów na miernikach. 

Cienka i miękka warstwa niezabezpieczonego lakieru to równia pochyła w kierunku masy mikrozarysowań powstałych podczas samego patrzenia na auto ? i szybkiej utraty koloru. 

Powłoki ceramiczne nie tylko skutecznie chronią przed oksydacją, ale też ograniczają powstawanie mikrozarysowań pojawiających się np. podczas osuszania auta.

Pielęgnacja aut zabezpieczonych powłoką ceramiczną jest banalnie prosta.

 

 Łatwość mycia samochodu

Problem z usunięciem owadów po trasie? Mycie na lokalnej myjni bezdotykowej nie przynosi rezultatów? 

Powłoki ceramiczne skutecznie ograniczają przywieranie zabrudzeń do powierzchni i w konsekwencji pozwalają utrzymać jego czystość na dłużej. Oczywiście, mimo świetnych reklam znanych z YouTube, zabezpieczone auta wciąż będą się brudzić, jednak usunięcie tych zabrudzeń będzie znacznie prostsze. 

Jest to bardzo widoczne chociażby, gdy trzeba usunąć osad z pyłków samochodowych z felg. Powłoka ceramiczna pozwala na to, że czasem nie potrzebujemy do tego nawet chemii!

Doskonały wygląd

Któż nie kocha swojego auta? Być może ten, którego fura wygląda jak po rekordowym przejechaniu trasy Paryż – Dakar. Czyste auto, posiadające dodatkową warstwę ochronną, która znacząco poprawia połysk lakieru oraz wyraźnie wyciągająca jego głębię to must-have każdego pasjonata motoryzacji.

Bentley Continental GT zabezpieczony powłokami Ultracoat w Auto Spa Karlik w Poznaniu

 

Spadek utraty wartości w czasie

Powyższe aspekty powinny już nieco wyklarować sprawę.Wiemy, że nasze auto będzie skutecznie chronione przed oksydacją, ptasimi odchodami, a do tego będzie czyścić się łatwo i przyjemnie oraz wyglądać perfekcyjnie. Czas jednak na najważniejszy argument. Argument portfela.

Zdecydowana większość naszych partnerów aplikuje powłoki ceramiczne na auta nowe, lub maksymalnie 2-3 letnie. Takie samochody najbardziej narażone są na bardzo wysoki spadek wartości pojazdu. Przykładowo: auto zakupione w salonie za ok. 200.000 zł będzie po 3 latach (często koniec leasingu) warte już tylko ok. 100.000 zł. Pomimo podobnych wersji wyposażenia i silnika ceny będą wahały się od 90 tys. do nawet 110-115 tys. zł. 

Co o tym decyduje? Wygląd zewnętrzny i stan techniczny. To, jaką wartość będzie miał Twój samochód zależy od decyzji, którą podejmiesz po jego zakupie. Złap kalkulator, odwiedź portale z używanymi autami i sprawdź, ile kosztują podobne do Twojego, lecz kilkuletnie modele samochodów. Sprawdź rozstrzał cen i przelicz, czy zabezpieczenie samochodu w studiu detailingowym rzeczywiście jest kosztowne.  

Oczywiście, korzyści płynących z zabezpieczenia powłokami ceramicznymi jest więcej – poprawione bezpieczeństwo, dzięki niewidzialnej wycieraczce, czy możliwość pochwalenia się doskonale wyglądającym autem wśród zazdrosnych kumpli ? Skupiłem się jednak na najważniejszym elementach, które są mierzalne i najważniejsze dla większości właścicieli aut.

Szukasz profesjonalnego studia detailingowego? Zajrzyj w zakładkę Partnerzy i sprawdź najbliższy punkt Ultracoat Professionals, w którym otrzymasz darmową poradę i wycenę usług dopasowanych pod Twoje potrzeby. 

 

Jesteś zainteresowany naszymi produktami? Napisz do nas!

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Twój koszyk

  facebook instagram summary-faq-no summary-faq-yes logo-svg contact-icon-phone contact-icon-email contact-icon-location menu-icon home-box-shop home-box-b2b