Jakie usługi oferuje studio detailingowe?

Choć historia detailingu jest dłuższa niż historia samych samochodów (pierwszy wosk powstał ok. 1800 roku!)  pojęcie “studio detailingowe” jest wciąż stosunkowo słabo zrozumiałe dla przeciętnego kierowcy. Wszyscy wiedzą, czego można oczekiwać od  “zakładu lakierniczego” czy “myjni”, ale od detailera? Niekoniecznie.

Wychodzimy naprzeciw wszystkim tym, którym termin ten obił się o uszy, jednak nie wiedzą do końca czym się zajmuje i co oferuje studio detailingowe. Rozłożymy na części pierwsze wszystkie usługi ochronne i pielęgnacyjne składające się na lśniące cacka, które zdarza Ci się widzieć na ulicach czy wystawach. 

No to jazda! 

 

Zewnętrzne mycie 

Podstawowa usługa, bez której nie obędzie się żaden car detailing. Najczęściej odbywa się przy okazji bardziej zaawansowanych prac nad autem (poprzedza np. polerowanie lakieru i nałożenie powłoki ceramicznej), jednak bez problemu znajdziesz studio, w którym mycie auta jest usługą jak każda inna. 

Czyszczenie auta w studiu detailingowym może trwać nawet kilka godzin, a specjaliści korzystają z najwyższej jakości akcesoriów i środków chemicznych dedykowanych do pielęgnacji aut. Mycie uwzględnia nie tylko karoserię, ale też felgi, nadkola, wnęki w drzwiach, podszybie, emblematy. 

Uwaga: jeśli w ofercie studia nie znajdziesz “mycia”, poszukaj “pielęgnacji samochodu”, czy nawet “samochodowego spa”. Wiele detailerów wychodzi z założenia, że samochód “myje się” na myjni, a oni oferują coś znacznie więcej. Trudno się nie zgodzić. 🙂

 

Detailing wnętrza samochodu

Skoro możesz odświeżyć auto na zewnątrz, to możesz także w środku. Studia detailingowe specjalizują się w czyszczeniu wnętrz pojazdów, na co składa się szczotkowanie i odkurzanie kokpitu i bagażnika oraz mycie i odtłuszczanie szyb, razem ze wszystkimi innymi powierzchniami, znajdującymi się w wewnątrz samochodu.

Dokładne czyszczenie zakończone jest aplikacją dedykowanych preparatów, jak Interior Q-Detailer, które chronią tworzywa przed UV, ograniczają osiadanie kurzu oraz zapewniają atrakcyjny wygląd tworzyw. 

Profesjonalne studia korzystają ze specjalnych odkurzaczy ekstrakcyjnych, a do usługi detailingu wnętrza wlicza się też ozonowanie pojazdu oraz impregnowanie czyszczonych powierzchni.

 

Czyszczenie i renowacja tapicerki

Tapicerka, która po kilku latach nadal pachnie i wygląda jak nowa, to jeden z najbardziej satysfakcjonujących aspektów posiadania samochodu. W skład czyszczenia wewnętrznego u detailera może wejść także mycie dywaników oraz pranie i impregnacja tapicerki. Studia korzystają z dedykowanych środków do pielęgnacji skór i tapicerek, a efektem jest nie tylko odświeżona wizualnie, ale też uodporniona mechanicznie powierzchnia. Głównie przed urazami wynikającymi z codziennej eksploatacji (zadrapania, rysy, odbarwienia).

Dodatkowo, tapicerki skórzane można oddać studiu do pełnej renowacji. Doświadczona ekipa detailingowa przywróci dawny blask skórze, nawet jeśli pojawiły się na niej poważne pęknięcia. Renowacja tapicerki to dużo mniejszy wydatek niż wymiana skóry na nową, a efekt może być równie zadowalający – przy zachowaniu oryginalnego materiału!

 

 

Polerowanie lakieru

Przetarcia, ryski, wgniecenia, utracony blask? Znamy to. Studia detailingowe specjalizują się w naprawianiu tego typu uszczerbków poprzez polerowanie (korektę) lakieru. To jedna z trudniejszych sztuk detailingowych, która wymaga doświadczenia, cierpliwości, precyzji i oczywiście profesjonalnych maszyn i preparatów do polerowania. Zabieg trwa od 1 do nawet 3 dni i jest podzielony na kilka etapów. Polerowanie uwzględnia takie części samochodu jak lampy, chromy, emblematy, czy końcówki wydechowe.

 

 

Aplikacja powłok ochronnych

W studiu detailingowym możesz zabezpieczyć swoje auto przy pomocy różnego rodzaju powłok ochronnych – specjalnych środków chemicznych, które zabezpieczają karoserię przed zabrudzeniami, promieniowaniem UV, ptasimi odchodami, czy solą drogową. Ze względu na właściwości hydrofobowe (czyli odpychanie od siebie cząsteczek wody), powłoki ułatwiają też codzienną pielęgnację aut.

Najpopularniejsze z nich to powłoki ceramiczne, które nie tylko świetnie chronią pojazdy, ale też zapewniają większą głębię lakieru i piękny połysk. Trwałość powłok ochronnych jest liczona w latach i w zależności od rodzaju powłoki oraz liczby warstw, Twój samochód może być chroniony i wyglądać jak “prosto z salonu” nawet do 5 lat. 

Powłokę ceramiczną aplikuje się także na felgi, szyby, czy na elementy wyposażenia wnętrza auta. Jeśli szukasz sprawdzonej ekipy od aplikacji długoterminowych, koniecznie sprawdź naszą przeszkoloną grupę Ultracoat Professionals. Za ich jakość ręczymy własnym imieniem.

 

 

Oklejanie samochodów

Inną metodą zabezpieczenia samochodów przed czynnikami zewnętrznymi są folie ochronne PPF (Paint Protection Film) i większość detailerów również zajmuje się ich zakładaniem. Folie, podobnie jak powłoki ceramiczne, chronią przed mikrouszkodzeniami i szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, ale dodatkowo izolują samochód przed odpryskami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. 

Najpopularniejszą usługą laminacyjną jest tzw. “bikini”, czyli oklejenie części auta najbardziej narażonych na urazy – przedniej części maski, błotników, zderzaka, lusterek i lamp. Jeśli jednak zależy Ci na większej, lub pełnej ochronie, bez problemu możesz okleić cały przód, czy nawet cały samochód, razem z dachem, bokiem i tyłem.

 

Sprzedaż akcesoriów i kosmetyków do detailingu

Profesjonalne studio detailingowe nie obędzie się też bez detalicznej oferty produktów, z których korzysta na co dzień. Ściereczki, gąbki, rękawiczki i chemia samochodowa codziennego użytku – wszystko to znajdziesz w studiu car detailingowym. A jeśli kiedyś znajdziesz na półce produkty Ultracoat, przybij od nas piątkę właścicielowi sklepu. 

 

Detailing innych pojazdów

Nie samymi samochodami człowiek żyje! Studia detailingowe coraz częściej otwierają się na miłośników jednośladów i łodzi. W końcu fani motocykli i jachtów też chcą, żeby ich maleństwa pięknie prezentowały się na szosie lub w wodzie, a przy okazji były zabezpieczone na sezon.

 

Inne usługi

Część z nich zawiera się w wyżej wymienionych usługach, a część możesz zamówić osobno:

 • Smart Repair (usuwanie wgnieceń)
 • Ozonowanie i odgrzybianie
 • Czyszczenie kloszy lamp
 • Detailing i renowacja felg 
 • Polerowanie i zabezpieczenie szyb
 • Czyszczenie komory silnika
 • Renowacja chromów
 • Czyszczenie i impregnacja dachów cabrio

 

Gotowy/gotowa na odwiedziny?

Pamiętaj, że poza wyżej wymienionymi usługami, studia detailingowe to także świetne miejsca, by zadać dowolne pytanie na temat pielęgnacji i ochrony samochodu. W większości z nich pracują zajawkowicze i miłośnicy motoryzacji, którzy chętnie podzielą się wiedzą i doświadczeniem.

Albo po prostu pogadają o furach. 🙂

 

Jesteś zainteresowany naszymi produktami? Napisz do nas!

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Twój koszyk

  facebook instagram summary-faq-no summary-faq-yes logo-svg contact-icon-phone contact-icon-email contact-icon-location menu-icon home-box-shop home-box-b2b