Czym różnią się produkty do ochrony lakieru Ultracoat?

Ultracoat oferuje wiele rozwiązań do ochrony właściwie wszystkich powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych aut, motocykli, łodzi, a także statków powietrznych. Jako specjaliści w dziedzinie ochrony lakieru dostarczamy szeroki zakres rozwiązań, które różnią się poziomem połysku, hydrofobowością, poziomem gładkości oraz przede wszystkim trwałością. W tym blogu postaramy się przybliżyć bliżej te rozwiązania i zaprezentować różnice między nimi, abyś w łatwy sposób wybrał produkt dopasowany do Twoich potrzeb. 

 

Ceramic Q-Detailer

To quick detailer z dodatkiem SiO2. Działa jak wisienka na torcie po każdym dobrym myciu detailingowym. Poprawia efekt hydrofobowy, nadaje dużo połysku i śliskości, ale nie utrzymuje się zbyt długo. W celu utrzymania idealnego efektu, proces należy powtarzać dość często – raz na kilka tygodni. Ceramic Q-Detailer może być również używany do usuwania niewielkich ilości kurzu z powierzchni i jest pomocny przy usuwaniu świeżych plam z osadów wapiennych, tzw. water spotów. To produkt, który wraz z dobrą mikrofibrą warto zawsze posiadać w aucie na wypadek, gdybyś potrzebował pilnie usunąć jakieś drobne nieczystości. 

Zużycie: 30-50 ml / 1 auto.

Wytrzymałość: 4-8 tygodni

 

Bead Prince

To najszybsza opcja ochrony lakieru do stosowania po myciu auta, na wciąż mokre elementy. Wystarczy nanieść produkt spryskiwaczem i porządnie spłukać wodą pod ciśnieniem. Zabezpieczy lakier Twojego auta na dobre 2-3 miesiące. Nada powierzchni silny efekt hydrofobowy oraz wzmocni połysk i śliskość. Podczas aplikacji nie musisz ograniczać się jedynie do lakieru, bo z powodzeniem będzie działał również na szybach czy tworzywach. To świetna opcja do konserwacji auta zabezpieczonego powłoką ceramiczną. Do użycia nawet po każdym myciu, bo w końcu dodatkowej ochrony nigdy za wiele! 🙂 

Zużycie 100-150 ml / 1 auto

Wytrzymałość: 2-3 miesiące 

 

Scoat v2

To kolejny produkt z atomizerem do łatwej i szybkiej aplikacji.  Znacząco poprawia śliskość powierzchni i nadaje bardzo ładny połysk. Ze względu na trwałość do 6 miesięcy, może być stosowany jako budżetowa opcja top coatu na twardej powłoce ceramicznej (One/Premium Bond 9H), ale równie dobrze sprawdzi się jako samodzielne zabezpieczenie. Z naszych testów wynika, że ​​dodatkowa warstwa Scoat v2 tworzy skuteczną ochronę przed water spotami, które są wyjątkowo łatwe do usunięcia z jej powierzchni. Polecamy ten produkt osobom, które trzymają auto pod chmurką i często myją je na bezdotyku! Aplikacja Scoat v2 raz na kilka miesięcy + regularna pielęgnacja przy użyciu Ceramic Q-Detailer rozwiąże Twój problem z plamami z osadów wapiennych! 

Zużycie: 20-30 ml / 1 auto

Wytrzymałość: 4-6 miesięcy

 

Carbon

Ze względu na wyższą zawartość SiO2 i węglowodorów jest pierwszym produktem z listy, który możemy nazwać powłoką ceramiczną. Daje niezły poziom ochrony przed UV, znacznie poprawia połysk na każdej powierzchni, a hydrofobowy efekt tej powłoki jest po prostu spektakularny. Przy świetnych właściwościach wizualno-użytkowych jest niesamowicie prosty w aplikacji, dlatego polecamy go osobom, którym zależy na świetnym rezultacie przy niskim nakładzie pracy. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z powłokami ceramicznymi, ale obawiasz się aplikacji – to idealny produkt, by zacząć! 

Zużycie: 15 ml / średniej wielkości auto

Wytrzymałość: do 12 miesięcy

 

Ceramic Set (One + Hydro HD)

Jest to połączenie dwóch produktów zapewniających długotrwałą ochronę lakieru oraz świetne właściwości wizualne. One to twarda bazowa powłoka ceramiczna o wysokiej zawartości krzemionki. Wypełnia pory lakieru i tworzy dodatkową barierę chroniącą lakier przed utlenianiem, dzięki czemu zachowuje połysk przez lata po aplikacji. Hydro HD stosujemy, aby poprawić odporność na water spoty i silne chemikalia oraz nadać powłoce gładkość. Aplikacja obydwu produktów jest stosunkowo łatwa, jednak wymaga odrobinę doświadczenia i więcej czasu, niż w przypadku wyżej wymienionych produktów.

Zużycie: 15/20 ml obydwu produktów / 1 samochód.

Trwałość: do 3 lat  40.000 km przebiegu

 

Premium Ceramic Set (Premium Bond 9H + Hydro HD)

To najlepsza opcja do ochrony lakieru powłokami ceramicznymi. Premium Bond 9H posiada w swoim składzie najwyższą zawartość krzemionki, dzięki czemu jest to najtrwalszy produkt w naszym asortymencie. Pozostawia najgrubszą warstwę powłoki na lakierze i zawiera wszystkie zalety Ceramic Set zapewniając skuteczniejszą ochronę i najwyższą trwałość. Sprawia to, że ​​produkt ten jest idealną opcją dla użytkowników jeżdżących dużo lub po prostu chcących zapewnić swoim samochodom najlepszą dostępną ochronę ceramiczną. Premium Ceramic Set dostępny jest wyłącznie u akredytowanych partnerów Ultracoat Professionals, którzy ukończą szkolenie z aplikacji naszych powłok ceramicznych. 

Zużycie: 15/20 ml obydwu produktów / 1 samochód

Trwałość: do 5 lat lub 100.000 km przebiegu

 

Ciągle pracujemy nad nowymi rozwiązaniami do codziennej pielęgnacji oraz ochrony Waszych pojazdów. Już teraz oferta skrojona jest tak, aby niezależnie od oczekiwań i budżetu każdy użytkownik mógł znaleźć produkt odpowiedni dla siebie.

 

A jaki jest Twój patent na ochronę lakieru i codzienną pielęgnację? Pochwal się w komentarzu!

Jesteś zainteresowany naszymi produktami? Napisz do nas!

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Twój koszyk

  facebook instagram summary-faq-no summary-faq-yes logo-svg contact-icon-phone contact-icon-email contact-icon-location menu-icon home-box-shop home-box-b2b