Ile kosztuje detailing?

Co prawda, na tytułowe pytanie chciałoby się odpowiedzieć “to zależy”, ale na blogu Ultracoat staramy się unikać wymijających odpowiedzi. Do rzeczy więc.

Przede wszystkim, detailing to nie “porządne mycie samochodu”, a proces czyszczenia, renowacji i zabezpieczenia samochodu, więc cennik w studiu detailingowym oczywiście znacznie się różni od tego w lokalnej myjni.
A ile dokładnie detailing kosztuje? Spieszymy z odpowiedzią.

Koszt pełnej usługi detailingowej

Chociaż detailing to raczej zestaw różnych zabiegów, a nie jeden określony sztywno proces, wiele studiów detailingowych oferuje pod różnymi nazwami kompleksowe pakiety usług detailingowych. W takie zestawy najczęściej wchodzą zabiegi, takie jak:

 • mycie detailingowe, które znacznie różni się od “zwykłego”, ale o tym za chwilę (cena indywidualna 150-400 zł zł)
 • korekta, czyszczenie i zabezpieczenie lakieru (od 1500 do nawet 20000 zł w zależności od wybranego zabezpieczenia lakieru)
 • pranie tapicerki, podsufitki i innych elementów materiałowych lub czyszczenie i konserwacja w przypadku obicia skórzanego (cena indywidualna 200-600 zł)
 • nałożenie dressingu na opony (cena indywidualna 50-150 zł)
 • wyperfumowanie samochodu (zazwyczaj w cenie mycia)

Całkowity zakres takich zestawów ostatecznie zależy od salonu i poziomu rozszerzenia pakietu. W niektórych przypadkach standardem może być polerowanie szyb, a w innych będzie taki zabieg kosztował dodatkowe 600 zł. Różnice znaleźć można nawet w tym najbardziej podstawowym zestawie zabiegów, więc ceny takich “kompletnych usług detailingowych” znacznie się różnią i wahają się między 2000 a nawet 5500 zł, a w przypadku zabezpieczenia folią PPF nawet 20.000 zł.

Warto pamiętać również, że na ostateczną cenę wpływa też oczywiście wielkość pojazdu, a w wyjątkowych przypadkach znaczenie może mieć też jego obecny stan. Przykładowo, jeśli wpadliście na pomysł pojechania na offroad kabrioletem w deszczowy dzień, możecie spodziewać się nieco wyższego rachunku. 

Ile kosztują poszczególne zabiegi detailingowe?

Ogólny koszt detailingu może zależeć od wielu czynników. Oczywiście najbardziej podstawowy to wybrany pakiet, czyli zakres zabiegów, na które się zdecydujemy oraz wybrany rodzaj kosmetyków lub typ zabezpieczenia karoserii. Pamiętajmy też, że detailing może dotyczyć nie tylko aut, ale i motocykli, ciężarówek, a nawet helikopterów. Na potrzeby artykułu jednak, skupimy się na tym najbardziej popularnym pojeździe – trolejbusie. 

No dobrze, chodzi o samochód. 

Mycie detailingowe – około 150-400 zł

Ta najbardziej podstawowa czynność znacznie różni się od podobnej usługi w zwykłej myjni, nie mówiąc już o tych automatycznych. Co prawda, niektóre studia detailingowe oferują podstawowe mycie samochodu w okolicach 100 zł, ale zabieg nazywany myciem detailingowym to zupełnie inna para kaloszy. Jest tak dlatego, że usługa ta uwzględnia czyszczenie w znacznie szerszym zakresie i obejmuje wszystkie najdrobniejsze szczeliny i skrytki, a często również pakiet ten obejmuje detailing komory silnika. Mówiąc w skrócie – błyszczeć i pachnieć w aucie ma wszystko, a nie tylko to, co zobaczy na pierwszy rzut oka sąsiad na parkingu. Dlatego właśnie trudno o niższą cenę mycia detailingowego niż 250 zł, a może ona skoczyć nawet trzykrotnie, jeśli za mycie uznamy czyszczenie i konserwację tapicerki za nawet 600 zł (chociaż ten proces często liczony jest jako osobna usługa).

mycie detailingowe

Konserwacja/zabezpieczenie karoserii – od 200 zł do nawet 15000+ zł

Tak szeroka rozpiętość cenowa wynika z olbrzymich różnic, jakie występują pomiędzy najczęstszymi typami wykończenia – woskiem, ceramiką, czy folią. Ze względu na znikomą wartość zabezpieczającą, najtańszą opcję – woskowanie, rzadko zalicza się do “kompletnych pakietów detailingowych”. Zdecydowanie najczęściej stosowane są obecnie powłoki ceramiczne. 

Co do ceny jednak, woskowanie niedużego samochodu może kosztować 200-300 zł, a nałożenie powłoki ceramicznej o 3-letniej wytrzymałości to koszt minimum 1500 zł. Zabiegi tego typu świadczą studia detailingowe należące do grupy Ultracoat Professionals. Najpopularniejsze pakiety to:

Dodatkowo, warto się upewnić, czy ceny te obejmują polerowanie karoserii, które jest konieczne do nałożenia powłoki. W niektórych przypadkach przed założeniem powłoki, jeśli auto ma znacznie uszkodzony lakier, wymagana będzie dwu- lub nawet trzy-etapowa korekta, co będzie musiało wiązać się z dodatkowym kosztem. 

Ogólna zasada jest taka, że wraz ze wzrostem ceny, rośnie trwałość zabezpieczenia oraz poziom ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Standardem w przypadku tzw. “Kompletnych pakietów detailingowych” jest stosowanie powłok ceramicznych, ale najbardziej kosztowną opcją zabezpieczenia jest folia ochronna PPF. Jej pełna aplikacja na samochód wiąże się z wydatkiem co najmniej 10000 zł, chociaż często nakłada się ją tylko na poszczególne elementy. 

Detailing felg i opon – około 300-500 zł

Co prawda czyszczenie kół i woskowanie felg często wchodzi w skład podstawowego mycia detailingowego, nakładanie ceramiki i dressingu opon już niekoniecznie. Ten pierwszy zabieg sprowadza się do tego samego, co w przypadku karoserii. 

Dressing opon jest natomiast procesem zabezpieczenia opon przed odbarwieniami i promieniami UV. Celem zabiegu jest utrzymanie jak najdłużej estetycznej, głębokiej czerni opon. W przypadku dressingu Ultracoat Quartz Tire można uzyskać satynowy lub błyszczący efekt wykończenia w zależności od aplikacji. Do zabezpieczenia felg natomiast stosuje się specjalne powłoki ceramiczne do metalu, jak Ultracoat Metal Guard, które posiadają silne właściwości hydrofobowe i zabezpieczają przed osiadaniem opiłków klocków hamulcowych i asfaltu. Odporność na temperaturę takich powłok wynosi nawet 800°C.

Cały pakiet pielęgnacji i zabezpieczenia kół to wydatek nie większy niż 500 zł, a ostateczna cena zależy m.in. od tego, czy zabezpieczane są całe felgi z wnętrzem, czy tylko fronty bez zdejmowania. Zalecamy przy okazji takiego zabiegu zawsze upewnić się, że dotyczy on całych felg, gdyż pełne zabezpieczenie znacznie ułatwia pielęgnację i czyszczenie podczas sezonowej zmiany kół. 

detailing opon i felg

Pozostałe zabiegi występujące poza pakietami detailingowymi

Okej, na co jeszcze można wydać pieniądze w studiu detailingowym? 😉

 • nałożenie na szyby powłoki hydrofobowej, tworzącej efekt niewidzialnej wycieraczki 200-300 zł
 • polerowanie reflektorów – 200-500 zł 
 • renowacja lakieru – 500-2500 zł
 • dobra kawa w oczekiwaniu na odebranie auta – 0 zł (a przynajmniej w tych dobrych salonach)
 • i wiele innych, często specyficznych dla konkretnego studia 

Dodatkowo, w przypadku usług, które trwają więcej niż dzień, niektóre salony udostępniają klientom samochody zastępcze. W tym przypadku może zostać doliczona drobna kwota za sprzątanie wypożyczonego auta.

Czy stać mnie na detailing?

Zdarza się, że ceny usług detailingowych odstraszają właścicieli samochodów, ale nawet jeśli wziąć pod uwagę czysto ekonomiczny aspekt, są one jak najbardziej opłacalne, ponieważ nie sprowadzają się tylko do upiększania, ale i zabezpieczania auta. Regularne zabiegi detailingowe utrzymują wartość samochodu przez długie lata, co ma olbrzymie znaczenie tak przy nowych, jak i tych vintage’owych pojazdach. A dzięki regularnej pielęgnacji przez lata możemy cieszyć się takimi widokami:

ford mustang detailing

Jesteś zainteresowany naszymi produktami? Napisz do nas!

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Twój koszyk

  facebook b2b-box instagram summary-faq-no summary-faq-yes logo-svg contact-icon-phone contact-icon-email contact-icon-location menu-icon shopping-cart home-box-shop home-box-b2b